Nová tvář extraligy vznikla v roce 2022 na popud bývalého boxera a nyní trenéra Daniela Táborského, který zároveň působí jako ředitel soutěže. Projekt vznikl za podpory České boxerské asociace, především generálního sekretáře Václava Chocholouška a prezidenta Svatopluka Žáčka.

Tento projekt si klade za cíl zviditelnit Český a Slovenský olympijský box, vrátit mu prestiž a podporovat jeho sportovce. Jedná se o upgrade extraligy, která má v ČR dlouholetou tradici, v posledních deseti letech ale bohužel silně upadala. Sportovní diváky chceme seznámit s nejlepšími boxery současnosti a pořádat atraktivní zápasy, které prohloubí zájem široké veřejnosti o box jako takový. Vážíme si podpory hlavního partnera, sázkové kanceláře Tipsport, která Real Fight Cup oficiálně zastupuje.

Extraliga se bude pořádat stylem sezónní roční soutěže a poběží vždy od ledna do prosince. Účastnit se jí budou 4 týmy. Pražský Box Club BigBoard, SKP Ústí nad Labem, BOX CLUB Stavbár Nitra, Team Dubnica. Každý tým ve svém městě uspořádá dvě kola, kterých se budou účastnit všechny týmy. Boxovat se bude turnajovým systémem dva dny po sobě jdoucí – vždy v sobotu a neděli.

V každém kole v konkrétním městě se vystřídají váhy mužů. V kole A budou boxovat váhy do 60 kg, 67 kg, 71 kg, 80 kg a 92 kg, v kole B váhy do 63,5 kg, 69 kg, 75 kg, 86 kg a +92 kg. V každém kole se turnaje také zúčastní dvě váhy žen, které zvolí pořádající tým. Vybírat se bude mezi váhami do 52 kg, 55 kg, 60 kg a 65 kg.

Nominace a rozlosování turnaje

V pondělí, před turnajem proběhne online veřejné rozlosování, které poběží na YouTube
kanále RFC. Nominace bude poté zveřejněna na těchto www stránkách.

Každý tým má možnost do čtvrtka před turnajem, do 18 hodin, změnit dva boxery v týmu za poplatek. V nominaci musí být minimálně 4 boxeři České, nebo Slovenské národnosti. Více se o pravidlech soutěže dozvíte na tomto odkazu.

V závažných důvodů, lze vyměnit jednoho boxera i v pátek za vyšší poplatek a odečtení 1 bodu.

Rozdělení do váhových kategorií

Veřejné vážení proběhne v sobotu, první den turnaje, ve 12 hodin. Pokud boxer nesplní svou váhovou kategorii, nebo nenastoupí na váhu, má možnost dovážit se do 15. hodiny. V tomto případě je však povinen zaplatit pokutu 3 000 Kč. Vážení sportovců bude probíhat online na YouTube kanále RFC.

Turnaj

Turnaje budou rozděleny do dvě části ve dvou dnech.

 První část – Sobota

Vyřazovací boje startují v 17 hodin.

 Druhá část -Neděle

Slavnostní finále a souboje o 3. místo od 14 hodin.

Bodování

Body za umístění v turnaji se připisují do celkového počtu bodů týmu v sezónní soutěži a zároveň každému sportovci do celkového žebříčku i žebříčku ve váhové kategorii RFC.

1.místo — 7 bodů
2.místo — 5 bodů
3.místo — 3 body
4.místo — 1 bod

Výhra před limitem /+2 body
Tyto body se započítávají pouze do žebříčků jednotlivých boxerů, nepřipočítávají se do bodů
soutěže družstev.
Neobsazení váhy /0 bodůV pondělí